post dodany: , w kategorii: Bez kategorii.

Wraz z przyjściem zimy i opadów śniegu, pojawia się mnóstwo problemów w komunikacji lądowej. Oblodzone drogi zmuszają kierowców do ostrożnej jazdy, zamarznięty szyby wymagają skrobania, a znaki drogowe przysypane są śniegiem, przez co często są niewidoczne. Jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do kogo należy obowiązek odśnieżania dróg oraz jakie konsekwencje czekają na kierowcę, który złamie przepis drogowy przez niewidoczny znak drogowy – zasypany śniegiem.

czytaj więcej »

post dodany: , w kategorii: Bez kategorii.

Za samowolne stawianie znaków drogowych, możesz odpowiedzieć przed sądem. Dlatego, gdy chcesz wspólnie z sąsiadami zablokować miejsca parkingowe, najpierw upewnij się, że możesz to zrobić. czytaj więcej »

post dodany: , w kategorii: Bez kategorii.

Teoretycznie, jeżdżąc po polskich drogach powinieneś znać znaki drogowe, które ograniczają prędkość na naszych drogach. I na pewno je znasz. Jednak zawsze warto sprawdzić, czy wiedza jest pełna. czytaj więcej »

post dodany: , w kategorii: Bez kategorii.

Kolory się nudzą. Ale zawsze kolor można zmienić. Można auto przemalować. Wykosztować na drogi lakier akrylowy, słono zapłacić ci pracochłonne lakierowanie. Najpierw pracochłonne przygotowanie powierzchni, szlifowanie, polerowanie, odtłuszczanie. czytaj więcej »

post dodany: , w kategorii: Bez kategorii.

Znaki drogowe to tajemny język, który opanować muszą wszyscy kierowcy i użytkownicy dróg. Tak się składa, że często uczą się go już małe dzieci, przyswajają sobie tajniki zasad ruchu drogowego, ucząc się tego, co oznacza “STOP”, “UWAGA DZIECI” i innych. Nawet przejście dla pieszych, oznakowane pasami, to całkiem naturalny dla maluchów i nie tylko, przekaz: “tutaj możesz przejść przez ulicę”. czytaj więcej »